امتیاز موضوع:
 • 158 رأی - میانگین امتیازات: 2.99
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
طرز ساخت هدایای عاشقانه برای ولنتاین
#1
Love 


ساخت هدایای عاشقانه

[تصویر: 124110.jpg]
هدایای عاشقانه خود را اینگونه بسازید


1 - جعبه نوشیدنی ولنتاین

برای نوشیدنی مورد علاقه ولنتاین تان یک جعبه ویژه بسازید. قطعه ای کاغذ کادوی قرمز رنگ با طرح برجسته دور یک جعبه مقوایی بپیچید و آن را با نوار چسب دوطرفه محکم کنید. قطعه ای دیگر از یک مقوا یا کارت را تا کنید و برای دسته جعبه استفاده کنید و بالای آن را برای جای دست، برش دهید. جعبه تان را با نوار باریکی از روبان مخملی تزئین کنید و با استفاده از کارت با برچسب یا مهر قلب، آن را زیباتر کنید.


[تصویر: 550_1018345130.jpg]

2 - کارت عشق

در روز ولنتاین به یارتان احساس خاص بودن بدهید، به این صورت که یک کارت منحصر به فرد درست کنید که بر روی آن 10 ویژگی ای که شما را عاشق او کرده شرح دهید. این کارت دست نوشته را داخل پاکت کارت بگذارید، یک تصویر زیبا را بر روی پاکت مهر یا برچسب بزنید و آن را به مجله مورد علاقه اش ضمیمه کنید تا هدیه تان را کامل کرده باشید.


[تصویر: 550_1018345020.jpg]

3 - شیرین ترین هدیه ولنتاین

شیرین ترین هدیه را با تهیه شیرینی خانگی در بسته بندی های جالب تقدیم کنید. چند قطره از ژل رنگ آمیزی غذا به کره اضافه کنید ( در اینجا رز صورتی استفاده شده است )، از قالب شیرینی برای برش قلبها استفاده کنید، آنها را پخته و بگذارید تا سرد شوند. بعد از سرد شدن، شیرینی ها را با قلبهای شکری (با استفاده از قلم موی مخصوص شیرینی پزی میتوان این کار را انجام داد) یا پوشش لایه نازکی از گرد تزئین کنید.
برای بسته بندی: قطعاتی از کارتهای تزئینی را در اندازه متناسب با پاکتهای سلوفونی ببرید. در هر پاکت یک شیرینی را جای دهید. قطعه ای دیگر از کارت را به پهنای پاکت و ارتفاع 3 سانتیمتر ببرید و از وسط تا کنید، حالا درپوشی برای بالای پاکت سلوفونی کارتها درست کرده اید. دو سوراخ را در وسط آنها پانچ کنید و یک روبان زیبا از سوراخها رد کرده و در جلوی پاکت، آنها را گره بزنید.


[تصویر: 550_1018345010.jpg]

4 - سبد رمانتیک

با هم یک قرار شبانه بگذارید، در یک جعبه فیلمهای ولنتاین مورد علاقه تان، دو بطری کوچک نوشیدنی و شکلات مورد علاقه او دو عدد برای هر دوی شما، قرار دهید و با هم شب لذت بخشی را سپری کنید. توجه و سلیقه شما هدیه ای عالی برای روز ولنتاین به ارمغان خواهد داشت. جایزه: مارشمالوی عصرانه در روی آتش ( خمير شيرين‌ داراى شكر و نشاسته‌ و عصاره‌ ذرت‌ و ژلاتين‌ كه‌ معمولا در پيك‌نيك‌ها روى آتش‌ كباب‌ مى‌كنند ).


[تصویر: 550_1018345140.jpg]

5 - کارت دست ساز اسکرچ آف

تاریخ ملاقاتی را که برای روز ولنتاینتان برنامه ریزی کرده اید با نوشتن در یک کارت دست ساز اسکرچ آف به شخص مورد نظرتان بگویید. کارتی را مشابه تصویر مقابل، تهیه کنید و تاریخ قرار مورد نظرتان را بنویسید و از برچسب اسکرچ آف بر روی نوشته هایتان استفاده کنید.


[تصویر: 550_1018344990.jpg]


[تصویر: darya7073.jpg]

برای چشمانم نماز باران بخوان …
سال هاست بی تو گرفته
و بغض دارد …
اما نمی بارد
پاسخ
 سپاس شده توسط margeshaer
#2



6 - جعبه هدیه خیاطی
به دوست خیاطتان هدیه ای بدهید که در طول سال الهام بخش او باشد. داخل یک جعبه چوبی را رنگ کنید و از قالب های رنگارنگ سیلیکونی کیک برای پر کردن قطعات و لوازم پروژه های خیاطی از جمله قرقره های نخ، دکمه و توپهای پنبه ای استفاده کنید. از یک طرح کمانی بر روی در جعبه برای هماهنگی با داخل آن استفاده کنید.


[تصویر: 550_1018345110.....jpg]

7 - گل ارکید تزئینی

این گل زیبا هدیه ای آسان برای روز ولنتاین یا برای یک دوست میتواند باشد، آن را در جلوی پنجره اش میگذارد و از آن لذت می برد. گلدان را در یک پارچه کرباس مربعی شکل بپیچید، دقت کنید که پارچه به اندازه کافی بزرگ باشد که گلدان را احاطه کند. شاخه ها را در جاهای مختلف با نخ به هم ببندید. پارچه پیچیده شده به دور گلدان را با نخ قلاب دوزی قرمز رنگ در جای خود ثابت کنید و به هدیه جلوه دهید .


[تصویر: 550_1018345060....jpg]

8 - کیسه شکلات

شکلات مورد علاقه اش را در روز ولنتاین در یک کیسه دست ساز چیتی موصلی هدیه کنید. قطعه ای از کارت یا مقوا را در داخل کیسه چیت موصلی بگذارید تا بتوانید تصویر دلخواه را بر جلوی کیسه مهر کنید ( از تصاویر آماده می وانید استفاد کنید )، کارت را بیرون بیاورید و این قسمت از کیسه را چند دقیقه بگذارید تا خشک شود، حالا داخل آن را با شکلات پر کنید.


[تصویر: 550_1018345080....jpg]

9 - جعبه شکلات قلبی شکل

برای جعبه شکلات خانگی به شکل قلب مسطح در روز ولنتاین سلیقه تان را به کار بگیرید و برای هدیه ساده تان جذابیت بیافرینید. محیط در بالایی جعبه را در سمت پشت کاغذ کادوی برجسته، با مداد علامت بگذارید و آن را برش دهید، 3.5 سانتیمتر اضافه باقی بگذارید. درزهایی را در لبه کاغذ ، تا خطوط مدادی برش دهید. کاغذ کادوی برجسته را به در جعبه چسب بزنید، تا کنید و حاشیه دور آن را ببرید. آن را با چسب به پهلوی در جعبه بچسبانید. دو قطعه روبان ببرید، آنها را ضربدری یا قیچی شکل قرار دهید و به در بچسبانید.
برای درست کردن گلهای کاغذی، کاغذ زیر کیک یا شکلات دالبری شکل در هر دو سایز کوچک و متوسط را باز و مسطح کنید، آنها را از وسط جمع و مچاله کنید تا شکل چیندار پیدا کنند. سه لایه از سایزهای مختلف را روی هم بگذارید و از وسط به هم چسب بزنید، مرکز چسب خورده آن را با دکمه یا کاغذ چسب دار حجمی، تزئین کنید.


[تصویر: 550_1018345090....jpg]

10 - جعبه شکلات پست سفارشی

جعبه شکلات کوچک را ویژه خود کنید تا هدیه ای مخصوص از آن بسازید. مربعی از کاغذ تزئینی ببرید، به اندازه ای بزرگ باشد که در جعبه و اطراف آن را کامل بپوشاند. درزهای مورب در گوشه ها ببرید. کاغذ را به در جعبه بچسبانید و لبه های کاغذ را به پایین تا کنید، گوشه ها را خط کشی کنید و اضافه ها را اگر لازم نیست، ببرید. اللطفا اين كلمه را به كار نبريد ای پست سفارشی را دانلود کنید و بر روی ورقه مقوا یا کارت، پرینت بگیرید. آن را برش دهید و با نوار چسب دوطرفه یا چسب به در جعبه بزنید.


[تصویر: 550_101834509_10....jpg]


[تصویر: darya7073.jpg]

برای چشمانم نماز باران بخوان …
سال هاست بی تو گرفته
و بغض دارد …
اما نمی بارد
پاسخ
 سپاس شده توسط margeshaer
#3



11 - گلدان پر از گل
یک گلدان استوانه ای ساده را با گلهای زیبا پر کنید و گلدان را با قطعه پارچه ای از کرباس با رنگ هماهنگ با گلها بپیچید. باریکه ای از پارچه را به پهنای لازم برای پیچیدن اطراف گلدان، ببرید و حاشیه بالا و پایین آن و انتهای پارچه را نوار باریکی بزنید و باریکه پارچه کرباس را با نوار چسب دو طرفه به گلدان بچسبانید. حاشیه بالا و پایین پارچه گلدان را با روبانهای مخملی باریک با چسب بپوشانید.


[تصویر: 550_1018387050....jpg]

12 - سطلی پر از رز قرمز

این ایده جالب سطل غوغا می کند! روز ولنتاین با دو جین گل قرمز آماده است. سطح بیرون سطل را با کاغذ کادو، کاغذ دیواری یا تصاویر زیبای مجله ها بپوشانید، از تزئینات کاغذی استفاده کنید و اجازه دهید تا خشک شوند. سپس حداقل دوازده عدد شکوفه یا گل برای تزئینات با شکوه دسته کنید، آنها را در داخل سطل قرار دهید، از آب ولرم برای تازه نگه داشتن آنها استفاده کنید. دسته سطل می تواند حمل این هدیه را برای شما آسان کند.


[تصویر: 550_1000116090.....jpg]

13 - کیسه های خوراکی ولنتاین
قابل توجه کسانی که عاشق شکلات روز ولنتاین هستند. چه دوست داشته باشید این شکلاتهای دوست داشتنی را به تنهایی هدیه کنید و چه اینکه بخواهید به کیسه پر از خوراکی های خوشمزه بچسبانید، مطمئن باشید که این جشن به خوبی برگزار شده است. برای ساختن آن، از قیچی زیگزاگی یا دندانه دار استفاده کنید و حاشیه دالبری شکل درلبه های کارت قرمز رنگ ببرید. آن را بر روی قطعه ای از کاغذ با رنگ متضاد ( مثل سفید ) قرار دهد و شکلاتهای پیچیده شده در فویل را با نوار چسب دو طرفه به آن بچسبانید.


[تصویر: 550_1011395610....jpg]

14 - شکلات تزئین شده

شکلات مورد علاقه ولنتاین تان را به عنوان یک هدیه شیرین تنها در چند دقیقه بپوشانید. روبان، دکمه و برچسب یا کاغذهای طرح دار را به آن اضافه کنید تا آن را اختصاصی تر کنید.


[تصویر: 550_1011337840.....jpg]

15 - بسته های کوچک

هدیه تان را در لیوان قرار دهید، بالای آن را با انواع کاغذهای کیک بپوشانید و با نخ رنگی یا روبان گره بزنید. برای هدیه دادن جواهرات، بلیط فیلم، کرم لب، ترافل شکلات یا شعر مورد علاقه می توانید از طرح این هدایای کوچک درون لیوان استفاده کنید.


[تصویر: 550_1014318340....jpg]


[تصویر: darya7073.jpg]

برای چشمانم نماز باران بخوان …
سال هاست بی تو گرفته
و بغض دارد …
اما نمی بارد
پاسخ
 سپاس شده توسط margeshaer
#4



16 - احساساتتان را بدوزید!
کیسه های قلبی پر شده با سنبل، عطر شیرین و خوشایندی به خانه می آورد. این قلبهای دوخته شده با حوله های کتان و پارچه های کرباس، می توانند برای تزئین استفاده شوند یا به نزدیکترین دوستتان هدیه شوند.



[تصویر: 550_CTH6320510....jpg]

17 - تزئینات گرامافون

فروشگاههای لوازم مستعمل را جستجو کنید و گرامافونهای ویژه ای مثل آلبومهای موسیقی مورد علاقه را پیدا کنید و برای تزئین جعبه شکلات از آن استفاده کنید. یکی از عکسهای شخصی تان را به پشت گرامافون مورد نظر در وسط، بچسبانید به طوری که از جلو دیده شود و سپس یک روبان یا بند وینیلی به آن ببندید.


[تصویر: 550_CH.08940.....jpg]

18 - قوطی های زیبای ولنتاین

با قوطی های نگاتیو فیلم پر شده از چیزهای مختلف، به همکارانتان خوراکی لذت بخش بدهید. قوطی ها در فروشگاه لوازم مستعمل ارزان هستند. برای تکمیل کار، می توانید از دسته کشو بر روی در قوطی استفاده کنید، آنها را با چسب مخصوص به در قوطی ها بچسبانید.


[تصویر: 550_CH.0894.jpg]

19 - قابی از قلب شکلاتی

یک قاب را با قلبهای شکلاتی بپوشانید. برای این کار ابتدا دایره مقوایی متناسب با بیرون چارچوب قاب ببرید. قلبها را شانه به شانه کنار هم بچسبانید، سپس مقوا را به قاب بچسبانید.


[تصویر: 550_1011395580....jpg]

20 - شمع تزئین شده با قلب

با این هدیه درخشان سر ذوق بیاید: یک شمع را با حلقه قلبهای کاغذی به آسانی و زیبایی تزئین کنید.


[تصویر: 550_HeartCandleWFlame0....jpg]


[تصویر: darya7073.jpg]

برای چشمانم نماز باران بخوان …
سال هاست بی تو گرفته
و بغض دارد …
اما نمی بارد
پاسخ
 سپاس شده توسط margeshaer
#5



21 - هدیه در قوری
یک قوری چای پر از گل، هدیه در هدیه میشود. قطعه مقوایی را به شکل کیسه چای بیرون از جعبه، بسازید و روی آن پیامتان را بنویسید و آن را با نخ به گلها وصل کنید.


[تصویر: 550_1096-BHG-03620....jpg]

22 - بلیط ولنتاین

گاهی اوقات چیزهایی هستند که بیشتر از گلهای رز و ادکلن ها مفهوم عشق را می رسانند، می توانید هدیه تان را با بلیط ها و کارتهای خدمات مثل سهمیه دانلود رایگان و ... در روز ولنتاین تقدیم کنید.


[تصویر: 550_1013199330.....jpg]

23 - بالش ولنتاینی

با یک بالش دست ساز طبق سلیقه خود، که یک جیب به آن اضافه کرده اید، در کنار او قرار بگیرید و شب به خیر بگویید. یک نوشته یا عکس عاشقانه در جیب بالش بگذارید، هدیه ای که برای همیشه در ذهن باقی می ماند.


[تصویر: 550_BHG1545078....jpg]


[تصویر: darya7073.jpg]

برای چشمانم نماز باران بخوان …
سال هاست بی تو گرفته
و بغض دارد …
اما نمی بارد
پاسخ
 سپاس شده توسط margeshaer
#6


عاشقانه زندگی کنید.

[تصویر: 123963.jpg]
با این دکوراسیون، عاشقانه زندگی کنید.


با ساخت این تزئینات و هدایای دست ساز ساده و زیبا محبت و احساستان را در روز ولنتاین ابراز کنید. از هنرهای با طرح قلب گرفته تا تزئینات زیبا برای لباس در روز ولنتاین، جشن این روز را عاشقانه و با شکوه خواهند کرد.

استفاده از هنر مدرن در تزئین روز ولنتاین


این تصویر دست ساز زیبا دکور تزئینی عالی برای این قفسه در روز ولنتاین است. این کلاژ یا تکه‌چسبانی بسیار زیبا ست. ( روشی در تولید آثار تجسمی است که در آن مصالح و مواد مختلف چون کاغذهای رنگی، مقوا، پارچه، ریسمان، بریده روزنامه، عکس و ... بر سطح بوم، تخته یا مقوا با ترکیب توامان و مناسب می‌چسبانند. و گاه با نقاشی و طراحی به تکمیل آن می‌پردازند ). برای این کار شکلهای یکسان را از بافت و طرحهای مختلف انتخاب کنید (ما در اینجا از شکل پرنده و قلب در سایزهای مختلف استفاده کرده ایم )، سپس از اسپری چسب استفاده کنید تا آنها را بر مقوای سفید رنگی بچسبانید و قاب کنید. برای کارهای پیشرفته تر، با مداد بر روی بومهای خریداری شده از فروشگاه طراحی کنید و سپس بر روی طرحتان با استفاده از یک سوزن ضخیم نخ رنگی کوک بزنید ( ما تکنیک کوک زیگزاگ را اینجا استفاده کرده ایم ).


[تصویر: 001..jpg]

بنر روز ولنتاین

رنگهای روشن تاقچه بالا بخاری روز ولنتاین را جلوه می دهند. رنگ قلبهای سنتی صورتی با رنگهای نارنجی، زرد، سبز و آبی طرح بنر، تلفیق می شود. برای درست کردن آن، شانزده قلب را در کاغذهای طرح دار مختلف بکشید و آنها را بریده و در آورید. از شابلون برای کشیدن حروف داخل قلبها استفاده کنید و یک عبارت زیبای عاشقانه را بنویسید. قلبها را به مربعهای رنگی با اللطفا اين كلمه را به كار نبريد ای جالب بچسبانید، به مربعها روبان قرمز رنگی ببندید و از بالای شومینه آویزان کنید.


[تصویر: 002..jpg]

بالش عشق

یکی از بالشهای دکوری را برای روز ولنتاین استفاده کنید. کلمه عشق را با شابلون با رنگ زیبا روی پارچه ای جداگانه بنویسید و رنگ کنید. سپس حروف را با قیچی در بیاورید، برای سریعتر انجام دادن این کار، حروف پارچه ای آماده در مغازه ها را می توان خریداری کرده و استفاده کرد.


[تصویر: 003..jpg]

متن عاشقانه

دیوار یا قفسه را با یک متن عاشقانه امیدبخش داخل قاب، برای روز ولنتاین تزئین کنید. با استفاده از ابزار برش قالبی، کلمات را ببرید (مثل "عشق آرام بخش است بسان آفتاب پس از باران" که در تصویر نشان داده شده یا عبارتهای دیگر عاشقانه ) و آنها را به مقوای مشکی بچسبانید. وقتی تمام شد، به آیینه ای با قاب ظریف و زیبا آن را بچسبانید و دکوراسیون روز ولنتاین را کامل کنید.


[تصویر: 004..jpg]


[تصویر: darya7073.jpg]

برای چشمانم نماز باران بخوان …
سال هاست بی تو گرفته
و بغض دارد …
اما نمی بارد
پاسخ
 سپاس شده توسط margeshaer
#7



شمعهای Love
از کلمه زیبای Love برای تزئینات ولنتاین استفاده کنید. جعبه های کوچکی تهیه کنید و بر روی آنها حروفی را که می خواهید با آن پیام بدهید، نوشته و در بیاورید، شمع ها را داخل جعبه ها بگذارید و روشن کنید تا نور آنها از داخل جعبه، پیام رمانتیک شما را به زیبایی نشان دهند.


[تصویر: 005..jpg]

زنجیر قلبی

تعدادی قلب را از طرحهای مختلف کاغذ، در دو اندازه متفاوت، ببرید و این دو اندازه قلب را روی هم گذاشته، به هم بچسبانید تا قلب کوچک حاشیه دار به نظر برسد، سپس سوراخهای کوچکی در کنار قلبها پانچ کرده و با روبان آنها را به هم وصل کنید.



[تصویر: 006..jpg]

حلقه گل قلبی

دوازده قلب رنگی را از مقوا ببرید و به شکل حلقه در آورید. از قیچی برای بریدن قلبها از کاغذ معمولی یا کاغذ تزئینی سبک رنگی استفاده کنید ( همچنین می توانید تصاویر آماده در مغازه را خریداری کرده و استفاده کنید ). قلبهایی که در آوریده اید را با کشیدن آنها میان انگشت شست تان و کارد، یا بین دو تیغه قیچی مجعد کنید، همانطور که برای فر دادن روبان این کار را می کنید. سپس آنها را دور یک مقوا بچینید و هر کدام را با قطره ای چسب کاغذ در وسطشان یا در برخی از آنها به تناسب موقعیتشان در نزدیکی حاشیه، بچسبانید. این حلقه قلبی زیبا را از جایی که می خواهید، با روبان آویزان کنید.


[تصویر: 007..jpg]

ابراز احساسات

با نمایش عکسهای کسانی که دوست دارید، محبت تان را ابراز کنید و در نمای سه بعدی جشن ولنتاین بگیرید. ابتدا عکسهای مورد علاقه تان را جمع کنید، از آنها کپی های سیاه سفید یا نگاتیوی بگیرید. بعضی از کپی ها را در کاغذهای تزئینی قرار دهید و به شکلهای جالب ببرید. آنها را توسط گیره های خریداری شده از مغازه های نوشت افزار به شکل درخت نمایش دهید.


[تصویر: 008..jpg]


[تصویر: darya7073.jpg]

برای چشمانم نماز باران بخوان …
سال هاست بی تو گرفته
و بغض دارد …
اما نمی بارد
پاسخ
 سپاس شده توسط margeshaer
#8
لوستر ولنتاین با استفاده از قلبهای سه بعدی آویزان از لوستر، در فضای خانه روز ولنتاین را نمایان کنید. چند قلب کاغذی را ببرید و تا کنید و روی هم قرار دهید. همانطور که نشان داده ایم این قلب های چندگانه از وسط به همدیگر دوخته شده و چین خورده اند، سپس باز شده حالت بادبزنی پیدا کرده و این قلبهای سه بعدی را تشکیل داده اند. آنها را از هر آویز روشنایی لوستر که انتهای قلاب یا قلاویز مانند دارد، آویزان کنید. دو یا سه مهره در انتهای آنها برای درخشندگی و جلوه اضافه شده اند. توجه داشته باشید که این لوستر ویژه برای استفاده از شمع طراحی شده است. پیشنهاد می کنیم که شمعها را تا زمانی که این محصولات کاغذی در زیر آنها آویزان هستند، نگه دارید.


[تصویر: 009..jpg]

جاشمعی ولنتاین

از لیوان شیشه ای ساده به عنوان جا شمعی استفاده کنید و آن را با نقلهای ریز و رنگارنگ پر کنید. همچنین میتوانید مهره های شیشه ای کوچک از مغازه های خرازی تهیه کنید و به جای شکلات استفاده کنید.


[تصویر: 010..jpg]

زیر بشقابی و زیر لیوانی به یاد ماندنی

از همه ظرفیتها استفاده کنید. میز ولنتاین تان را با این زیر بشقابی و زیر لیوانی ست کنید و سلیقه ذاتی تان را در این اثر هنری بروز دهید.



[تصویر: 011..jpg]

کیسه های قلبی شکل

با آویزان کردن کیسه های قلبی می توان چیزهای زیبای مختلفی از دسته گل گرفته تا شکلات، در آنها قرار داد و تزئیناتی عالی فراهم کرد.
1 - دو قلب با اندازه یکسان در کاغذ یا مقواهای زیبا بکشید، ببرید و آنها را در آورید. قلبهای بیشتری در سایزهای به تدریج کوچکتر، از کاغذهای با رنگ متضاد (برای اینکه بین قلبها تباین ایجاد کند) ببرید و از اسپری چسب یا کوکهای کوچک ساده استفاد کنید تا به جلوی کیسه آنها را وصل کنید.
2 - دو قلب اصلی و بزرگ را پشت به پشت بر روی هم بگذارید. از جایی نزدیک به بالای قلب شروع به دوختن کنید، می توانید از چرخ خیاطی برای دوخت زیگزاگی استفاده کنید یا با دست بدوزید. به جز بالای سطح قلب، همه جای قلبها را به هم بدوزید.
3 - حاشیه ها را به اندازه ای که نیاز هست، ببرید و سوراخهایی را نزدیک بالای قلب پانچ کنید. روبانهای زیبا را از آنها رد کنید و گره بزنید تا محکم تر و زیباتر شود.



[تصویر: 012..jpg]

پایه دسر تزئین شده

بشقاب پایه دار کیک را با کمربند رنگارنگ کاغذی و روبان تزئین کنید. فقط کافی است که 7.5 سانتیمتر نوار کاغذی ببرید و آن را با چسب نواری دو طرفه به لبه بشقاب بچسبانید. بهتر است از یک بشقاب کیک با لبه پهن و بزرگ استفاده کنید.


[تصویر: 013..jpg]
[تصویر: darya7073.jpg]

برای چشمانم نماز باران بخوان …
سال هاست بی تو گرفته
و بغض دارد …
اما نمی بارد
پاسخ
 سپاس شده توسط margeshaer


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پنج راه برای محبوبتر کردن وب سایت شما blueco 0 547 28-3-1391، 02:19 عصر
آخرین ارسال: blueco

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان